post

کاربرد رنگ نانو در ساختمان

در این بخش از فضاهای داخلی ، عمران و ساخت با مصالح جدید و پرکاربردی که در ساخت آن از فناوری نانو استفاده شده است آشنا خواهیم شد. بدون شک شما هم در سال های اخیر، کلمه ی نانو را زیاد شنیده اید. فناوری جدید و نوینی که توجه دنیا را به سمت خود کشانده است و در اکثر علوم و حتی وسایل و لوازم مختلف خود را جای داده است ، از علوم پزشکی و اعصاب گرفته تا صنعت ساختمان و معماری و شهرسازی. و حالا ما می خواهیم به معرفی رنگ های ساختمانی نانو، یکی از مصالح ساختمانی که با تکنولوژی نانو ساخته شده است بیشتر اشنا شویم.

رنگ نانو همانطور که از نامش پیداست نوعی رنگ میباشد که با استفاده از نانو مواد و تکنولوژی نانو ساخته میشود. در ساختار این نوع ماده از رزین اکریلیک و کامپوزیت نانو که نوعی عایق است استفاده میشود. رنگهای نانو نوعی عایق حرارتی و رطوبتی میباشند که برای آب بندی کف و دیوار استخر, جکوزی, آشپزخانه و سرویس های بهداشتی کاربرد دارند. استفاده از این نوع مواد عایقی در برابر عایق کاری های سنتی آسان تر و مقرون به صرفه تر است. از بین تمام عایق هایی که در ساختمان نصب میشوند تنها رنگ نانو است که به راحتی با یک برس و رول رنگ آمیزی قابل اجراست و هزینه ی اجرای آن نیز بسیار پایین میباشد.

استفاده از رنگ در بازسازی ساختمان :

برخی از فضاها به گونه ای هستند که امکان انجام تغییر و تحولات اساسی در آنها وجود داشته و پروژه های کلی مانند برداشتن دیوار بین دو فضا، تغییر محل پنجره، ایجاد سقف های کاذب و غیره در آن مکان ها عملی است. به این طریق دست برای برآورده نمودن نیازهای مربوطه افراد ساکن در آن مکان باز است ولی در صورتیکه به دلایل مختلف از قبیل موقعیت مکانی و خصوصیات معماری و نقشه کشی آن، شرایط مالی صاحب مکان برای انجام پروژه بازسازی، امکان انجام تغییر و تحولات اساسی را نمی دهد، باید به دنبال راهکار دیگری بود. در چنین شرایطی استفاده از رنگ و جلوه های بصری با رنگ برای انجام تغییر و تحول بکار می آید .

رنگ ها نه تنها در حس روحی و روانی ما موثرند، بر دریافت حس فیزیکی ما از محیط نیز نقش بسزایی دارند. آنها حتی قالب فیزیکی و معماری فضا را به لحاظ ظاهری بر هم ریخته و محیط را به گونه ای دیگر به ببیننده القا می کنند. تاکنون نحوه نگرش همه ما به رنگ با در نظر گرفتن معیارهای ظاهری بوده است. اغلب ما رنگی را برای فضای اتاقمان بر می گزینیم که تنها با لوازم دکوراسیونی موجود و همچنین نظر و سلیقه مان متناسب باشد ولی به نقش اصلی آن در معماری ساختمان و پیامدهایی که کاربرد آن رنگ می تواند در محیط داشته باشد، کمتر فکر می کنیم.

رنگ نانو که با تکنولوژی نانو ساخته میشود دارای خواص مفید و مزایای زیادی است . رنگ نانو دارای رزین آکریلیک می باشد . در این رنگ ها از نانو کامپوزیت ها استفاده میشود که به عنوان عایق ترین ماده دنیا شناخته شده است . رنگ های نانو به علت خاصیت عایق بالایی که دارند در عایق کاری دیوارها ، لوله ها ، مخازن و تاسیسات از آنها استفاده میشود .

پوشش نانو یا رنگ نانو علاوه بر کاربردهای متعددی که دارد، دارای دو کاربرد اصلی در ساختمان است :

  1. عایق بودن : رنگ های نانو عایق ، به صورت مایع هستند و به وسیله ی قلم مو حتی به راحتی بر روی سطح دیوارها و نما قابل اجرا می باشد که عایق بسیار خوبی برای رطوبت و حرارت می باشند.
  2. محافظ بودن : رنگ های محافظ نانو شفاف هستند و به عنوان محافظ بر روی سایر بخش ها استفاده می شود. این پوشش های محافظ نانو، معمولا بر روی نمای ساختمان اجرا شده و باعث می شود سطح کمتر دچار خاک گرفتگی و آلودگی شود و ظاهر اولیه ی خود را حفظ کند.

از تفاوت‌های استفاده از فناوری نانو در رنگ این است که در رنگ‌های نانو علاوه بر مواد رایج در رنگ‌های دیگر از انواع مختلف نانو مواد استفاده می‌شود که بسته به نوع رنگ (صنعتی، ساختمانی، ترافیکی تک جزئی و دو جزئی، دریایی ضد جلبک و خزه، پودری و… ) از کیفیت بهتر و دوام بالاتری برخوردار است. این نوع رنگ‌ها میزان چسبندگی و سطح بهتری با زیرلایه خود دارند. تا کنون رنگهای که توسط تولید کنندگان رنگ به بازار ارائه شده بودند دارای یک یا چند تا خواص مفید برای ساختمان را هم زمان داشتند ( البته منظور از داشتن یک خاصیت ، دارا بودن حداقل ۷۰ درصد آن خاصیت را نسبت به مبنای مقایسه در نظر می گیریم) ولی تا این اواخر رنگی ساخته نشده بود که خاصیت عایق حرارتی داشته باشد .

درصنعت و ساختمان هرکجا که نیاز به پوشش عایقی داشتند از پشم سنگ ، پشم شیشه ( برای تاسیسات) پلی اورتان پاششی و پلی استایرن استفاده می شد. رنگ عایق ساختمان با توجه به منابع محدود انرژی و نیاز روز افزون به توسعه ، مبحث انرژی و تامین منابع جدید انرژی ، از اهمیت بسیار ویژهای برخوردار شده است.
گسترش نیاز به استفاده ازعایق کاری جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و کم کردن هزینه های مصرف انرژی ، نیاز به یک رنگ عایق که ضمن داشتن خصوصیات دیگر ذکر شده برای رنگ ، دارای خواص عایق حرارتی نیزباشد( درحد پلی اورتان و پلی استایرن)احساس می شد. با استفاده از آخرین دستاورد های تکنولوژی در رنگ سازی رنگی حاصل شده است که اکثریت خواص ذکر شده را به یکجا و به نحو احسن دارامی باشد.

post

سال آینده جهش قیمت مسکن نداریم

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بازار مسکن هم اکنون خالی از سفته بازان است، گفت: مصرف کنندگان واقعی به افزایش ۵۰ درصدی معاملات مسکن کمک کرده اند اما جهش قیمت در سال آینده نخواهیم داشت.

حامد مظاهریان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: افزایش ملایمی را در قیمت مسکن و تعداد مبایعه نامه ها داریم که جای نگرانی نیست. من می توانم این اطمینان را بدهم که تا سال آینده هم این فرآیند به نفع خریداران مصرفی بازار است و جایی برای سفته بازان نیست.

وی افزود: در آذرماه افزایش ۵۰ درصدی را در تعداد معاملات نسبت به آذرماه سال گذشته شاهد بودیم. اگر آمار دی ماه بیاید می توان دقیق تر اظهار نظر کرد اما فکر می کنم آمار دی ماه مقداری تعدیل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وقتی آمار سالانه بازار مسکن را نگاه می کنیم افزایش قیمت نگران کننده نیست و تا حدود نرخ تورم است، تصریح کرد: خوشبختانه دولت توانسته هنوز این بازار را خالی از بازار سودآوری های کاذب نگه دارد.

مظاهریان در پاسخ به گمانه زنی ها مبنی بر رشد قیمت مسکن در سال آینده گفت: ۵۰ درصد تعداد مبایعه نامه ها افزایش یافته و اینکه اعلام می کنند قیمت جهش می کند جوسازی کسانی است که می خواهند آپارتمانهای خود را گران بفروشند.

وی ادامه داد: در تهران ۴۹۰ هزار خانه خالی داریم که به سختی می توان برای آنها مشتری پیدا کرد. بازار عمومی فعلا برای قشر متوسط است و هنوز سودآوری اینبازار کمتر از سپرده گذاری بانک است. ولی خوشبختانه همه نشانه ها مثبت است که بازار مسکن به سمت رونق در حال حرکت است. لذا این اطمینان را می دهم که در ماه های پیش رو و سال آینده جهش های قیمتی شدید نخواهیم داشت.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره این صحبت که برخی می گویند بازار مسکن دچار رکود تورمی شده است گفت: من متوجه رکود تورمی نمی شوم. اساسا بازارها، بازارهای رکود و رونق هستند. اگر دید کلی به بخش مسکن داشته باشیم و موجودی کافی که وجود دارد می بینیم فقط خانه های گران قیمت نیستند که خالی مانده اند. به طور مثال در شهر پرند حدود ۷۰۰۰ مسکن مهر بدون متقاضی داریم؛ بنابراین در سطوح مختلف، قیمتهای فعلی نگران کننده یا نشان دهنده جهش قیمت نیستند.

 

post

احتمال حذف سیستم ارجاع کار از سوی وزیر راه

در آخرین روزهای آبان ماه سال جاری، وقتی مطلبی با عنوان «عوارض ۵ درصدی نظام مهندسی مشروعیت قانونی ندارد» در یکی از خبرگزاری ها منتشر شد، شاید کمتر کسی فکر می کرد که انتشار این مطلب، مقدمه ای باشد برای اینکه وزیر راه و شهرسازی به زودی دستور لغو دریافت ۵ درصد حق نظارت واریزی به حساب سازمان های نظام مهندسی را صادر کند.

در گزارش مذکور قید شده بود؛ از آنجایی که بر اساس قانون، مداخله سازمان های نظام مهندسی در امور صنفی اشخاص حقیقی و کلیه امور اشخاص حقوقی، غیرقانونی است، بنابراین دریافت عوارض پنج درصدی نظارت نیز توسط سازمان مذکور یک امر غیرقانونی است.

در همان روزها برخی روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان با انتقاد از این اظهارنظرها تاکید کردند که طبق نص صریح قانون و مبحث دوم، اخذ حق السهم ۵ درصدی از حق الزحمه مهندسان توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان مشروعیت قانونی دارد و کسانی که استدلال می‌کنند سازمان نظام مهندسی نباید این مبلغ را اخذ کند، استدلال خود را منطبق بر قوانین جاری ارائه دهند.

و حالا با گذشت حدود دو ماه از انتشار این مطلب، در روز ۲۶ دی‌ ماه آخوندی در نامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور و سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازی سمنان، دستور لغو کسر پنج درصد مبلغ حق نظارت واریزی صاحب کار به حساب سازمان استان را از ۱۰ بهمن ماه سال جاری صادر کرد.

نظام مهندسی در شوک ابلاغیه جدید

این ابلاغیه هم مانند ابلاغیه های پیشین وزیر راه و شهرسازی در خصوص ایجاد اصلاحات در بدنه سازمان نظام مهندسی ساختمان، ابتدا موجب شوک شد و سپس موجی از انتقادات مسئولان نظام مهندسی را به سوی این تصمیم وزارت راه روانه کرد.

به طوری که رییس سازمان نظام مهندسی کشور روز ۲۷ دی ماه در اولین واکنش انتقادی نسبت به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر لغو دریافت پنج درصد حق‌الزحمه مهندسان ناظر و واریز آن به حساب سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، در همایش ملی «نگهداری از ساختمان‌ها و حفاظت در برابر حریق» گفت: اینکه سازمان نظام مهندسی تصمیم بگیرد ۵ درصد حق‌الزحمه مهندسان را دریافت کند یا خیر، از مسئولیت‌های درونی این سازمان است.

رجبی با تاکید بر اینکه این دستور وزیر راه در تقابل با ماده ۳۷ است و باعث ایجاد درگیری می‌شود اظهار داشت: دو اتفاق برای سازمان نظام مهندسی افتاده، یکی اینکه توجه وزارت راه و شهرسازی به مسائل سطح پایین معطوف شده و دیگر اینکه نظام مهندسی اعتماد به نفس خود را از دست داده و به همین لحاظ از ظرفیت‌های قانونی استفاده نمی‌شود.

سوءاستفاده‌ مالی در پی یک دستورالعمل غیرقانونی

این انتقاد کافی بود تا مسئولان وزارت راه و شهرسازی درصدد حمایت و دفاع از ابلاغیه جدید وزیر راه برآیند و تصمیم وی را در چهارچوب مقررات و اختیارات قانونی مقام عالی وزارتخانه قلمداد کنند.

از دیدگاه این مسئولان از آنجایی که لغو اخذ ۵ درصد حق نظارت، از حبس نقدینگی در سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان جلوگیری می‌کند، کاملا تصمیم درستی است.

چراکه اخذ ۵ درصد حق نظارت، در پی دستورالعمل غیرقانونی معاون وزیر وقت در سال ۸۴ عملیاتی و اجرایی شده است. درواقع براساس این ابلاغیه معاون وزیر وقت، تصور بر آن بود که کسر ۵ درصد از حقوق مهندسان و واریز آن به حساب سازمان نظام مهندسی، می تواند فرصتی برای سازمان ایجاد کند تا با این سرمایه بتواند در رسیدن به اهداف خویش و در راستای اعتلای جایگاه مهندسان عمل کند.

اما با این وجود، پیامد اجرای این دستورالعمل، حبس حجم عظیمی از نقدینگی در سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان بوده که در عین حال سازمان‌ها برای این ۵ درصد نیز نتوانسته اند برنامه ریزی کامل و صحیحی انجام دهند و بعضا سوءاستفاده‌های مالی هم در این فرآیند رخ داد.

دست کوتاه نظام مهندسی از جیب ناظران

در همین راستا حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است: ما در این ابلاغیه مصوبه داخلی معاون وزیر وقت در این خصوص را حذف کردیم و تنها می‌خواهیم دستمان را از جیب مهندسان ناظر درآوریم تا خودشان برای پول خود تصمیم بگیرند، این مسئله قطعا آغازی برای بهتر شدن فرآیند‌ها و اصلاحات خواهد بود.

نکته جالب توجه این است که معاون وزیر راه و شهرسازی در حالی گفته که با توجه به پشتوانه مالی سازمان‌ها، احتمالا دیگر نیازی به چنین منبع درآمدی نباشد؛ که در این بین به گفته مسئولان نظام مهندسی استان ها، سازمان های نظام مهندسی با کسری بودجه مواجهند و با وجود دریافت این عوارض ۵ درصدی از اعضای خود، همچنان نمی توانند امورات خود را اداره کنند.

مظاهریان همچنین این ابلاغیه جدید را پایانی برای مناقشه بر سر پنج درصد حق نظارت دانسته و اظهار کرده است: «مهندسان بارها تقاضای خود را بر دریافت حق نظارت به صورت مستقیم و بی‌هیچگونه واسطه‌ای اعلام کرده‌اند. دستوالعمل اخیر وزیر پاسخی به بخشی از این خواسته است و از این پس، مهندسان ناظر حق تصاحب همه دستمزد خویش را دارند.»

بر اساس این گزارش، فارغ از اینکه استفاده از واژه «تصاحب» از سوی معاون وزیر راه و شهرسازی، برای دستمزدی که حق واقعی و قانونی مهندسان عضو نظام مهندسی است، چقدر صحیح است؛ از طرفی شاید این تصور را در ذهن عموم ایجاد کند که مهندسان باید برای دریافت حقوق قانونی خود از سازمان های نظام مهندسی، باید متوسل به زور شوند!

تلاش برای سلب مسئولیت ارجاع کار از نظام مهندسی

اما نکته مهم دیگری که در جریان ابلاغ این دستورالعمل وزیر راه و شهرسازی به ذهن متبادر می شود، این است که این ابلاغیه هم مقدمه ای برای سلب مسئولیت ارجاع کار از سازمان های نظام مهندسی و واگذاری حق انتخاب مهندسان به مالکان و کارفرمایان است.

درواقع از آنجایی که مبلغ ۵ درصد حق نظارت مهندسان، از محل خدماتی دیافت می شود که سازمان های نظام مهندسی در قبال ارجاع کار نظارت به اعضای خود ارائه می کنند، چنین به نظر می رسد که اگر مسئولیت ارجاع کار از سازمان های نظام مهندسی گرفته شود، دیگر این سازمان ها نمی توانند ادعایی هم در رابطه با دریافت این مبلغ ۵ درصدی از محل حق نظارت مهندسان داشته باشند.

با این اوصاف به نظر می رسد که وزیر راه و شهرسازی با ابلاغیه جدید، هدف خود مبنی بر امکان انتخاب مهندسان توسط مالکان را –که بارها و بارها بر لزوم اجرای آن تاکید کرده است – پیگیری می کند و بر این اساس شاید به زودی منتظر ابلاغیه جدیدی از سوی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر لغو سیستم ارجاع نظارت توسط سازمان های نظام مهندسی باشیم.

post

ترمیم ترکهای سیمانی با کمک قارچ

در این بخش از اخبار تکنولوژی و ساخت وساز شما همراهان عزیز را با سیمان خود ترمیم شونده که در ترکیب آن نوعی قارچ به کار رفته و می تواند ترک های خود را ترمیم کند آشنا خواهیم نمود. محققان دانشگاه های بیرمنگام نیویورک و راتگرز سیمانی ساخته اند که می تواند ترک های خود را ترمیم کند. این محققان با الهام از قابلیت ترمیم بدن انسان این ماده را ساخته اند. سیمان جدید حاوی هاگ های قارچ ( Trichoderma reesei ) همراه مواد مغذی است که در ماتریکس ساختار آن ترکیب شده اند.

هنگامیکه سیمان سخت می شود، هاگ ها همچنان در وضعیت خواب یا خاموش هستند امابه محض بروز نخستین ترک های ریز، آنها فعال می شوند. در این زمان آب و اکسیژن وارد سیمان می شود. به این ترتیب هاگ ها جوانه می زنند، رشد می کنند و کربنات کلسیم رسوب می کند. در نتیجه چنین روندی ترک ها خود به خود بسته می شوند.

هنگامیکه ترک ها کاملا پر شوند، دیگر آب یا اکسیژن وارد سیمان نمی شود و دوباره هاگ ها خاموش می شوند. تحقیق درباره تولید این نوع سیمان هنوز در مراحل اولیه است. بنابراین نمی توان در آینده نزدیک منتظر ورود آن به بازار بود. البته محققان دانشگاه های نیوکاسل و بث مشغول ساخت سیمان خودترمیمی هستند که در آن کربنات کلسیمی با قابلیت تولید باکتری وجود دارد.

post

علت افزایش قیمت مسکن در بعضی نقاط پایتخت

یک کارشناس مسکن گفت: افزایش ۱۵ درصدی قیمت و رشد ۵۰ درصدی معاملات مسکن شهر تهران در آذرماه به دلیل تصمیم برای تبدیل به احسن کردن واحدهای مسکونی توسط اقشار متوسط است اما نمی‌تواند احتمال ایجاد جهش قیمت را در پی داشته باشد.

عباس زینعلی اظهار کرد: تغییر بافت اجتماعی در ایران و بخصوص در تهران شکل گرفته است. طبقات متوسطی در این دگرگونی ایجاد شده که برای تثبیت موقعیت زندگی خود به تهیه خانه با کیفیت‌تر روی آورده‌اند. استطاعت این گروه نیز خانه‌های دارای محدوده قیمتی ۵۰۰ میلیون تومان است.

وی افزود: تراکم معاملات را که مشاهده می‌کنیم می‌بینیم بیشترین خرید و فروش در مناطق ۵، ۴ و ۲ شکل گرفته که جزو مهاجرپذیرترین مناطق شهر تهران محسوب می‌شوند. در سال‌های اخیر شاهد بودیم خانواده‌های بسیاری از سایر شهرها به این مناطق مهاجرت می‌کنند.

این کارشناس مسکن با اشاره به منطقه سعادت‌آباد گفت: زمانی در سعادت‌آباد این اتفاق افتاد که از بسیاری نقاط کشور خانواده‌هایی که توانایی مالی مناسبی پیدا کردند به این منطقه آمدند و باعث تغییر بافت جمعیتی در آن‌جا شد. هم اکنون نیز شرایطی فراهم شده که بعد از طی دوره طولانی رکود، تحولی در معاملات مسکن در مناطقی از غرب و شرق تهران شکل گرفته است؛ اما چندان ناشی از شرایط عمومی رونق نیست و در آن مدار قرار ندارد.

زینعلی تاکید کرد: از سوی دیگر می‌بینیم خانواده‌هایی از جنوب شهر که طی پنج سال اخیر توانمندی اقتصادی بالاتری نسبت به قبل پیدا کرده‌اند به بافت‌های شمالی تغییر مکان می‌دهند. این موارد منجر به رشد معاملات در مناطقی شده که از سرانه خدماتی مناسب‌تری برخوردارند.

وی با بیان این‌که جنس معاملات از نوع تبدیل به احسن کردن است اما رونقی دیده نمی‌شود گفت: احتمال رشد قیمت در مناطق مقصد وجود دارد اما نمی‌تواند منجر به جهش قیمت در کوتاه مدت و میان‌مدت شود؛ چرا که ظرفیت رشد ناگهانی در تمام مناطق تهران وجود ندارد. اگر هم احیانا چنین اتفاقی رخ دهد به فاصله‌ی زمانی باید منتظر رکود عمیق‌تری در بخش مسکن باشیم که به نفع فعالان و واسطه‌گران این حوزه نیست.

این کارشناس مسکن تصریح کرد: اگر جهش قیمت در بخش مسکن اتفاق بیفتد تمام نقدینگی به این سمت می‌آید و بعد حباب بزرگ‌تر می‌شود. سپس در دوره‌ای به رکود می‌خورد. تاثیر افزایش قیمت مسکن در سایر سطوح زندگی شهروندان وارد می‌شود و به تورم در تمام سطوح می‌انجامد. اما همان‌طور که گفتم انتظار سونامی قیمت در بخش مسکن بعید به نظر می‌رسد.

post

استفاده از کاغذ دیواری ضد زلزله

کاغذ دیواری:
کاغذ دیواری پوشش تزیینی است که برای پوشش دادن سطوح دیوارهای داخلی در ادارات، خانه‌ها و دیگر ساختمان‌ها استفاده می‌شود. کاغذ دیواری یکی از جنبه‌های طراحی داخلی به شمارمی‌آید. این نوع پوشش بیشتر به صورت رول و یا به صورت متری فروخته می‌شود و با چسباندن رویی دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاغذ دیواری‌ها می‌توانند ساده (به صورت نقاشی) یا به صورت بافته‌ شده (مانند آنگلیپتا)‌ یا با الگوهای گرافیکی ساخته شده‌ باشند.
روش‌های چاپ کاغذ دیواری شامل چاپ سطحی، چاپ به‌وسیله حکاکی، چاپ سیلک ابریشمی، چاپ به صورت دیجیتالی و یا چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی است.
کاغذ دیواری ضد زلزله‌‌:
با توجه به بحث مقاوم سازی ساختمان‌ها و جلوگیری از ریزش دیوار‌ها و سقف، همچنین کاهش تلفات انسانی و مالی، ابداع کاغذ دیواری ضد زلزله گامی نو در حفاظت مالی و جانی بوده که قادر به جلوگیری از ریزش ساختمان است. این کاغذ دیواری ضد زلزله، نیروی حاصل از زمین‌ لرزه را به تمام دیوار یک ساختمان منتقل کرده و از این طریق مانع از ریزش دیوار می‌شود.
اولین موادی که در تهیه کاغذ دیواری ضد زلزله در نظر گرفته بودند فیبر کربن بود، فرآیندهای مبتنی برالیاف کربن هم خیلی گران هستند و هم خیلی آلوده. فیبر شیشه به دلیل مقاومت و به ویژه خواص الاستیک آن در ترکیب با چسب پلی اورتان انتخاب گردید. این نوع از انواع کاغذ دیواری‌ها به سادگی می‌توانند توسط یک نصاب کاغذ دیواری عادی نصب شود، که به طور کلی باعث کاهش هزینه استفاده از این محصولات می‌شود.
تولید‌ کاغذ دیواری ضد زلزله:
برای تولید این کاغذ دیواری از رشته‌های بسیار نازک و مستحکم شیشه‌ای استفاده شده است. این رشته‌ها به هم بافته شده و یک پوشش ارتجاعی و محکم را تولید می‌کنند. به هنگام تکان خوردن دیوار، این رشته‌های شیشه‌ای انرژی حاصله را در چهار جهت مختلف پخش می‌کنند تا انرژی تقسیم شده و به قسمت خاصی ازدیوار فشار بیشتری وارد نشود.

چسب کاغذ دیواری ضد زلزله:
‌چسب پیوند حیاتی بین الیاف شیشه‌ای کاغذ دیواری و دیوار است و در نتیجه باید به یک اندازه به هر دو سطح پایبند باشد. ‌چسب انعطاف پذیر مخصوصی که در حال حاضر استفاده می‌شود، بر اساس گسترش انطباق پذیر پلی اورتان است‌. پس از نفوذ چسب بداخل دیوار و تبخیر آب موجود، دانه‌های پلی اورتان پوشش بسیار مستحکم روی دیوار ایجاد می‌کنند که باعث انتقال انرژی ناشی از زلزله به جهات مختلف می‌شود.
از مزایای عمده‌ی این چسب، مبتنی بر آب بودن آن است و شامل هیچ حلال آلی دیگری نمی‌شود، به این معنی که چسب کاغذ دیواری ضد زلزله برای استفاده در فضاهای داخلی بسیار مناسب است.
چسب های استفاده شده در کاغذ دیواری ضد زلزله قادر به تقویت سیستماتیک نقاط ضعف یک دیوار هستند. مکانیسم حفاظت، مانند پرانتز مورب از یک خانه نیمه الوار کار می‌کند.
توزیع انرژی زلزله در تمام سطح دیوار که به جذب انرژی و جلوگیری از تاثیر در نقاط تمرکز تنش مانند قاب‌های در و پنجره‌ها ‌می‌شود از زیر بار قرار گرفتن این نقاط جلوگیری می‌کند، حتی اگر پیوندهای تمام طول دیوار ترک بردارند. دیوار پوش الیاف شیشه‌ای و چسب آن، آجر‌ها را در کنار یکدیگر نگه می‌دارند و مانع از فروپاشی دیوار می‌شود. یا حداقل فروپاشی بخش قابل توجهی از بنا را به تاخیر می‌‌اندازند و از ساکنین محافظت می‌کنند.
ویژگی کاغذ دیواری ضد زلزله:
-راز اصلی این کاغذ دیواری آن است که هم باید سفت و محکم و هم انعطاف‌پذیر باشد.
-این کاغذ حاوی دو عنصر مهم ‌الیاف و رشته‌های سفت و محکم شیشه و دیگری ماده‌ مصنوعی پلی پروپیلن است. الیاف شیشه در چهار جهت مختلف بافته می‌شوند تا اینکه بتوانند نیروهای حاصل از زمین‌لرزه را بر تمامی دیوار تقسیم کنند.
-چنین ویژگی‌ای از ایجاد درز و شکاف در دیوار جلوگیری می‌کند، زیرا نیروهای ناشی از زلزله بر سطح بزرگی تقسیم می‌شوند و دیگر نمی‌توانند بخش‌های ضعیف دیوار را متاثر کنند.
-اگر شدت زلزله زیاد باشد، دیوار شکاف بر می‌دارد، اما این الیاف شیشه‌ای هستند که از فروپاشی دیوار جلوگیری می‌کنند. ماده‌ مصنوعی پلی‌پروپیلین که در داخل این کاغذ دیواری وجود دارد، دو طرف درز دیوار را به هم نگه می‌دارد و از این طریق از ریزش سنگ و آجر جلوگیری می‌کند.
-کاغذ دیواری ضد زلزله همانند کاغذ دیواری‌های معمولی دیگر بر روی سطح داخلی دیوار ساختمان کشیده می‌شود. این کاغذ ویژه را نیز می‌توان رنگ کرد یا بر روی آن یک کاغذ دیواری معمولی کشید.
-یکی از مزایای استفاده از این کاغذ دیواری خاص، سهولت کاربرد آن است. در نصب کاغذ دیواری ضد زلزله، کیفیت و دقت در عملیات زیرسازی، در نصب موفقیت آمیز آن بسیار اهمیت دارد.

پیوستگی سنگ و آجر:
اگر شدت زلزله زیاد باشد، دیوار شکاف برمی‌دارد، اما الیاف شیشه‌ای این کاغذ دیواری از فروپاشی دیوار جلوگیری می‌کنند. ماده‌ مصنوعی ‌‌پلی‌ پروپیلن‌‌ که از مواد تشکیل‌دهنده این کاغذ دیواری است، دو طرف درز دیوار را روی هم نگه می‌دارد و از این طریق از ریزش سنگ و آجر جلوگیری می‌کند. دیواری که در مقابل زمین لرزه مقاومت بیشتری داشته باشد، هنگام زلزله به مردم امکان و زمان لازم برای گریختن از زیر آوار را داده و شانس نجات پیدا کردن را افزایش می‌دهد. کاغذ دیواری ضد زلزله همانند کاغذ دیواری‌های معمولی  دیگر، روی سطح داخلی دیوار ساختمان کشیده می‌شود. این کاغذ ویژه را نیز می‌توان رنگ کرد یا روی آن یک کاغذ دیواری معمولی کشید. به گفته‌ طراحان، این کاغذ دیواری به‌دلیل داشتن روزنه‌های مختلف از شکل‌گیری کپک نیز جلوگیری می‌کند.
ساخت کاغذ دیواری ضد زلزله برای محافظت دیوارهای مصالح بنایی:
کاغذ دیواری جهت مقاوم سازی دیوارهای مصالح بنایی است که نیروی حاصل از زمین لرزه را در کل سطح دیوار توزیع کرده و با محصور کردن مصالح بنایی ترک خورده، مانع از ریزش دیوار در زلزله میشنود. این نوع کاغذ دیواری ضد زلزله از دو بخش اصلی الیاف شیشه ‌که در جهات مختلف کاملاً به هم بافته شده‌اند و چسب مخصوص که بر پایه پلی یورتان است، تشکیل شده است. امکان نصب آسان و سریع این کاغذ دیواری بر روی پلاستر دیوار و نیز اقتصادی بودن آن در مقایسه با سایر روش‌های مقاوم سازی، از محاسن این پوشش محافظ محسوب میشود.

post

گروه بندی ساختما‌ن‌ها برحسب سیستم ساز‌ه‌ای

استفاده از سیستم‌های نوین ساخت و ساز به صورت تولیدات صنعتی به طوری که بتواند در کاهش مدت زمان اجرا، مصالح مصرفی و حداقل نمودن هزینه‌های مربوطه مؤثر باشد امری مفید و مورد نیاز بازار ساختمان کشور است.‌ صنعتی کردن ساخت، لزوماً به معنی استفاده از یک سیستم کاملاً جدید و متمایز عملیات ساختمانی است. اجرای صنعتی ساختمان پیوندی اساسی با مفهوم پیش سازی دارد که به معنی ساخت بخشی از قطعات تشکیل دهنده ساختمان در محیط کارخانه و حمل و استفاده در محل نهایی است.
گروه بندی ساختما‌ن‌ها برحسب سیستم ساز‌ه‌ای: ساختمان‌ها برحسب سیستم سازه‌ای به شش گروه طبقه بندی می‌شوند.
سیستم دیوارهای باربر:
نوعی سیستم سازه‌ای است که در آن بارهای قائم عمدتاً توسط دیوارهای باربر تحمل می‌شوند و مقاومت در برابر بارهای جانبی توسط دیوارهای باربر که به صورت دیوارهای برشی عمل می‌کنند، تأمین میشود. دیوارهای متشکل از قا‌ب‌های سبک فولادی سرد نورد که با تسمه‌های فولادی و یا صفحات پوششی فولادی مهار شد‌ه‌اند‌، جزء این سیستم محسوب می‌شوند.
سیستم قاب ساختمانی:
نوعی سیستم سازه‌ای است که در آن بارهای قائم عمدتاً توسط قا‌ب‌های فضایی تحمل شده و مقاومت در برابر نیروهای جانبی توسط دیوارهای برشی یا قاب‌های مهاربندی شده تأمین می‌شود. قاب‌های ساختمانی در این سیستم می‌توانند دارای اتصالات ساده و یا گیردار باشند، ولی در تحمل بارهای جانبی مشارکت نخواهند داشت. قاب‌های گیردار باید قادر به تحمل اثر ناشی از اثر P‐Δ باشند.

سیستم قاب خمشی:
نوعی سیستم سازه‌ای است که در آن بارهای قائم توسط قاب‌های فضایی تحمل شده و مقاومت در برابر نیروهای جانبی نیز توسط قاب‌های خمشی تأمین میشود. سازه‌های با قاب‌های خمشی کامل ، و سازه‌های با قا‌ب‌های خمشی در پیرامون و یا در قسمتی از پلان و قاب‌های با اتصالات ساده در سایر قسمت‌های پلان نیز در این گروه جای دارند.
سیستم دوگانه یا ترکیبی:
نوعی سیستم سازه‌ای است که در آن:
۱٫بارهای قائم عمدتاً توسط قاب‌های ساختمانی تحمل می‌شوند.
‌۲٫مقاومت در برابر بارهای جانبی توسط مجموعه‌ای از دیوارهای برشی یا قاب‌های مهاربندی شده همراه با مجموعه‌ای از قا‌ب‌های خمشی تأمین می‌شود. سهم برشگیری هر یک از دو مجموعه با توجه به سختی جانبی و اندرکنش آن دو، در تمام طبقات، تعیین می‌شود.
۳٫‌قاب‌های خمشی باید مستقلاً قادر به تحمل حداقل ۲۵ درصد نیروهای جانبی درتراز پایه و دیوارهای برشی یا قاب‌های مهاربند‌ی شده باید مستقلاً قادر به تحمل حداقل ۵۰ درصد نیروهای جانبی در تراز پایه باشند.
در ساختمان‌های کوتاه‌تر از هشت طبقه و یا با ارتفاع کمتر از ۳۰ متر به جای توزیع بار به نسبت سختی عناصر باربر جانبی، می‌توان دیوارهای برشی یا ق‌ب‌های مهاربندی شده را برای ۱۰۰ درصد بارجانبی و مجموعه قا‌ب‌های خمشی را برای ۳۰ درصد بار جانبی طراحی کرد.
در مواردی که قاب‌های خمشی را اقناع نکنند، سیستم دوگانه جزء سیستم قاب ساختمانی محسوب می‌شود، و در مواردی که دیوارهای برشی یا قاب‌های مهاربند ی شده الزام بند فوق را اقناع نکنند‌، ضریب رفتار R در آن باید برابر ضریب رفتار در سیستم قاب خمشی با شکل پذیری متناظر در نظر گرفته شود.

سیستم ستون کنسولی:
نوعی سیستم ساز‌ه‌ای است که در آن نیروهای جانبی توسط ستو‌ن‌ها به صورت کنسولی تحمل می‌شوند.
سایر سیستم‌های سازه‌ای:
‌استفاده از سیستم‌های سازه‌ای، غیر از آنچه در بالا عنوان شده، به شرطی مجاز است که ویژگی‌های آنها در ارتباط با بارهای قائم و زلزله توسط یکی از آیین نامه‌های معتبر جهانی، به تأیید کمیته اجرایی این آیین نامه رسیده باشد.

post

آشنایی با انواع ترک در ساختمان

به طور کلی ترک ها تا حدودی مشکل ساز هستند که از لحاظ زیبایی غیر قابل قبول باشند و سبب خروج سازه از حالت آب بندی شوند . حتی وجود ترک در ساختمان میتواند بر دوام سازه اثرگذار باشد و از لحاظ سازه ای اهمیت داشته باشند . این نکته را همیشه باید مدنظر قرار داد که از وجود ترک در داخل ساختمان و تاثیر آن بر نمای داخلی ساختمان نباید به سادگی گذشت و هر چه سریعتر باید نسبت به بازسازی ساختمان اقدامات لازم صورت گیرد .
به طور کلی ترک‌های ایجاد شده در ساختمان به دو دسته زیر تقسیم بندی میشوند ؛
ترک غیر سازه ‌ای ، معمولاً عرض و عمق این ترک‌های کم است و از اهمیت زیادی به لحاظ تخریب ساختمان و خطرات جانی برخوردار نیستند و یکی از دلایل آن میتوان به تغییرات رطوبت اشاره نمود .
ترک سازه‌ای ، ترک‌هایی با عرض ۱/۵ تا ۲ میلیمتر و عمق ۱/۵ تا ۲ سانتیمتر ترک‌های سازه‌ایی هستند ، که به لحاظ اهمیت می‌بایست مورد توجه قرار گیرد که بعضاً موجب تخریب و آسیب‌های جانی نیز می‌شوند.

در مواردی که ترک از نوع سازه‌ای باشد ؛ آن عضو ترک خورده می‌بایست یا تخریب و از نو بازسازی‌ اختمان صورت گیرد و یا اینکه در محل ترک به روش خاص دوخته شود.

موقعیت ترک در ساختمان :
ترک‌های عمیق :
این ترک‌ها گاهی به طور دائمی به وجود می‌آید و دلیل آن نشست مرتب پی است که در این صورت‌، بودن ساکنان در ساختمان خطرناک است.

ترک‌های ثابت :
معمولاً پس از نشست پی‌، تحرک ساختمان کم می‌شود. این پدیده بر اثر قطع رطوبت و فشرده شدن سطح زیر پیش می‌آید. در نتیجه‌، شکست و ترک دیوار و اسکلت بنا نیز متوقف‌ و حالت آن ثابت می‌شود.

ترک‌های معمولی ( مویی) :
این ترک‌ها در اثر افت‌های کوچک در اسکلت بنا و به واسطه نیروها و در مواردی به علت نوع مصالح اندود به وجود می‌آیند. رطوبت‌، انقباض و انبساط حاصله در مقابل خشک شدن سطوح مرطوب‌، باعث ایجاد ترک‌های مویی می‌شود.

انواع ترک در ساختمان :

ترک‌های افقی :
ترک‌هایی که در راستای افق و در طول دیوار ایجاد می‌شود معمولاً به دو دلیل عمده بوجود می‌آیند.

به هنگام اجرای دیوار، استاد کار می‌بایست دیوار را تا ارتفاع نیمه از تراز انتهایی اجرا نماید و پس از خشک شدن و گیرش دیوار در مرحله بعد آنرا تا تراز ارتفاعی نهایی برساند. این ناپیوستگی در اجرا موجب نشست گرد و غبار خاک بر روی محل ناپیوسته دیوار می‌شود. این گرد و غبار از جنس دانه‌های رس ‌بوده ‌که حالت چربی دارند و در صورتی که استادکار قبل از اجرای نیمه دوم دیوار محل ناپیوستگی را از گرد و غبار نشوید پس از اجرا احتمال وجود ترک افقی در محل ناپیوستگی احتمالش ممکن است .
در صورتی که دیوار در یک مرحله اجرا شود، طبق روش توضیح داده در بند یک نباشد، دیوار کمانش کرده و یا در اصطلاح دیوار شکم می‌دهد و موجب ایجاد ترک افقی در دیوار و در نتیجه ترک دیوار میشود .
ترک‌های عمودی :
هنگامی که عمق‌ یا عرض این ترک‌ها زیاد ‌یا در اعضای دیگر سازه همچون سقف، کف و سایر قسمت ها ، و یا اینکه در سنگ قرنیز ادامه داشته باشند به دلیل اینکه ترک سازه‌ایی هستند از اهمیت فراوانی برخوردار است و علل ایجاد ترک‌های عمودی شامل موارد زیر است :

ترک‌های سازه‌ایی عمودی عمدتاً به دلیل نبود شناژ قایم یا کمبود آن و ایجاد فاصله زیاد بین شناژها ایجاد و در اصطلاح عامیانه گویند دیوار کمر می‌شکند.
در صورتی که پی زیر دیوار حرکت کند ترک‌های عمودی ایجاد می‌نماید.
در اثر اجرای نادرست هشتگیر در تقاطع دیوارها ترک‌های عمودی ایجاد می‌شود.

ترک‌های مورب :
ترک‌هایی که معمولاً زاویه ۴۵ درجه نسبت به راستای افق دارند، به ترک‌های مورب معروف هستند. این ترک‌ها اغلب در اثر نشست دیوار ایجاد شده و نشانه شکسته شدن دیوار است. این نوع از ترک بسیار خطرناک ‌است . جهت تعیین محل نشست دیوار، در این نوع ترک ، اولین کار معین کردن راستای ترک است ، که برای این منظور باید عمود بر راستای ترک به سمت پایین ، طرف نشست کرده دیوار را مشخص نمود.

تعمیر ترک‌های ساختمان :

اساساً تعمیرات ساختمان به منظور جلوگیری از به هدر رفتن منابع که هزینه‌ی سنگینی را هم به ما تحمیل می‌کند و از طرفی امنیت جانی و رفاهی ساکنان را هم به خطر می‌اندازد صورت می‌گیرد. عمده علّت اصلی ترک ، که رفته رفته سبب خرابی بناها میشود ، نشست پی بر اثر عواملی همچون رطوبت و فشارهای وارده از طبقات ، بی مقاومتی خاک و عملکردهای آن میباشد .
عامل نشست پی ساختمان را هم میتوان ، نوع مصالح مصرفی و اجرای غیرفنی دانست . در مجموع، بر اثر حرکات زمین، اسکلت بنا حرکت می‌کند و شکست‌های مختلف که شامل ترک‌های عمیق ‌یا معمولی و در مواردی به شکل مویی است، نمایان می‌شود. در همه‌ی موارد، جهت تعمیر و نگهداری بنا، پس از اطمینان کامل از اینکه نشست و یا حرکت‌های که موجب بروز ترک در ساختمان شده است تثبیت شده است ، با لحاظ کردن نکات ایمنی ، ترک‌ها را کاملاً باز می‌کنیم ، اطراف آنها را عمق بیشتری می‌دهیم، سپس به منظور چسبندگی بیشتر مصالح بکار رفته با محل ، محل ترک‌ها را جارو زده و مرطوب می‌کنیم . پس از آن ، به منظور جلوگیری از ترک خوردگی دوباره اقدام به مصلح کردن ( توری گالوانیزه و آرماتورگذاری) محل ترک‌ها نموده و سپس با مصالح و مواد مناسب سطوح آنرا پر میکنیم .

تعمیر ترک‌های نیمه عمیق :
بر اثر حرکت پذیری سقف توفال که از انقباض و انبساط رطوبت و حرارت حاصل می‌شوند. ترک‌هایی به وجود می‌آید. این ترکها را با نوک کاردک و ماله خالی می‌کنیم، و سپس‌ آماده کشی‌‌ و پرداخت کٌشته و با پنبه زنی ، ترکها را می‌گیریم و آماده نقاشی می‌کنیم.

تعمیر ترک‌های عمیق :
اطراف ترک را با تیشه می‌تراشیم و سپس درز آن را کاملاً خالی می‌کنیم. به کار بردن گچ دستی و کف کش کردن، درون ترک را پر و سطح آنرا با گچ آماده صاف می‌کنیم‌. سپس با گچ کشته و پنبه آب‌، سطوح آنرا کاملاً پرداخت و آماده نقاشی می‌کنیم. به منظور جلو گیری از خطر کپ کردن، کشته کشی را در بعد وسیعی انجام می‌دهیم .در این مواقع، باید اصولی را به کار برد تا سطح ترک از اطراف به شکل پخ از گچ کاری و اندود برداشته شود تا عمق ترک در سطحی عریض پیوند شود. به این عمل اصطلاحاً پرداخت کردن، کشته و هم سطح کردن با زمینه در گچ کاری قدیمی می‌گویند.

تعمیر ترک در تقاطع دیوار :
دیوارها بر اثر نداشتن پیوند با هشت گیر ترک می‌خورند. در مواقعی نشست و شکست دیوارها، ترکها کاملاً باز و رویت می‌شوند‌. در بعضی موارد، این ترک‌ها بسیار عمیق هستند، به طوری که می‌توان دست را در درون آنها حرکت داد. در این حالت، به صورت زیر عمل می‌کنیم ؛
سطح ترک را از دو طرف کاملاً با تیشه می‌تراشیم، و پس از جارو کردن، سطوح آن را کاملاً مرطوب می‌کنیم‌.
چنانچه لازم باشد، کناره‌های ترک را با قلم و چکش چند سانتیمتر بازتر می‌کنیم تا نشست گچ با عمق بیشتری انجام شود.
ملات گچ تیزون را شلاقی در درون ترک می‌کوبیم تا سطح ترک کاملاً پر شود.
پس از پر کردن ترک به شکل سرتاسری و کف کش کردن گچ تیزون، اندود گچ و خاک را اجرا می‌کنیم.
در صورت نیاز، ترک را شمشه گیری می‌کنیم تا در سطح گچ‌کاری یکنواختی به وجود آید.
با گچ آماده و سپس گچ کشته، سطح اندود را ‌سفیدکاری ‌می‌کنیم و با پنبه آب زدن برای پرداخت، گچ‌کاری را خاتمه می‌دهیم.
چنانچه در محل تقاطع دیوار ابزار گرد زده شود، یعنی ماهیچه به وجود آید، ترک مجددی پیش نخواهد آمد.

منظور از هشت گیر ؛
در اجرای تیغه های آجری بیشتر از ۲۲ سانتی برای به وجود آوردن قفل و بست بین تیغه های عمود بر هم از آجرهای چارک و سه قد استفاده میکنند تا هم درز آجرها روی یک خط قایم نباشه و به قولی آجرها با هم کلید و درگیر باشند و هم در آن قسمت کنج دیوارها به یکدیگر اتصال داشته باشند .

تعمیر ترک نعل درگاه :
به علت‌های زیر، نعل درگاهی و سطوح زیر آن می‌شکنند.
در اثر نشست ستون زیر نعل درگاه، به علت اهرم ‌شدن آن، برش افقی به وجود آید.
برش‌های عمودی به خاطر وجود پیوند و اثر نیروهای فشاری در امتداد تیر نعل درگاه و برش‌های طولی بعد از مقدار گیر نعل درگاه به وجود می‌آید که در هر دو حالت، جداره ترکها را می‌تراشیم، باز می‌کنیم و سپس گرد آن را می‌گیریم‌. سپس، محل مرطوب شده را با گچ به اصطلاح تیزون (‌زودگیر‌) پر می‌کنیم و زمینه را با کشته کشی آماده می‌سازیم و سپس ترکها را به ترتیب ترمیم و تعمیر می‌کنیم.

خطر ترک‌ها در ساختمان :
ترک‌ها یک کوتاهی و قصور واقعی و مرئی هستند.
‌ترک‌ها ظرفیت باربری سازه‌ها را کاهش می‌دهند.
‌ترک‌ها به رطوبت اجازه می‌دهند تا به درون سازه بتنی نفوذ کرده و قابلیت استفاده عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
‌ترک‌ها خطر نفوذ کلرورها را که در معرض نمک‌های ذوب یخ و یخ زدگی و ذوب شدگی مداوم مهستند افزایش می‌دهند.(مثلاً پای ستون‌ها، پل‌ها‌، سطوح پارکینگ‌ها).
‌ترک‌ها سبب تشدید خوردگی بتن و آرماتورها شده و قابلیت استفاده از سازه‌ بتنی را کاهش می‌دهند.
‌به طور کلی ترک‌ها سبب تخریب تدریجی سازه‌های بتنی میشوند.

عرض ترک فاصله بین لبه‌های ترک است که روی سطح المان سازه عمود بر امتداد ترک اندازه گیری می‌شود. عرض ترک تنها مبنای بررسی ترک ‌نیست بلکه ضخامت و بیشتر از همه دانسیته پوشش بتنی در مجاورت ترک برای حفاظت در برابر خوردگی دراز مدت بتن آرمه ضروری و مهم است.
برای محاسبه عرض واقعی ترک از ترک سنج‌ها استفاده می‌شود. برای چنین کاری تاریخ‌، ساعت، روز، وضعیت هوا و دمای محیط و دمای سازه در طول هر اندازه گیری که برای تشخیص انجام می‌شود می‌بایست یادداشت شود.
به طور کلی ترک ها تا حدودی مشکل ساز هستند که از لحاظ زیبایی غیر قابل قبول باشند و سبب خروج سازه از حالت آب بندی شوند . حتی وجود ترک در ساختمان میتواند بر دوام سازه اثرگذار باشد و از لحاظ سازه ای اهمیت داشته باشند . این نکته را همیشه باید مدنظر قرار داد که از وجود ترک در داخل ساختمان و تاثیر آن بر نمای داخلی ساختمان نباید به سادگی گذشت و هر چه سریعتر باید نسبت به بازسازی ساختمان اقدامات لازم صورت گیرد .

به طور کلی ترک‌های ایجاد شده در ساختمان به دو دسته زیر تقسیم بندی میشوند ؛
ترک غیر سازه ‌ای ، معمولاً عرض و عمق این ترک‌های کم است و از اهمیت زیادی به لحاظ تخریب ساختمان و خطرات جانی برخوردار نیستند و یکی از دلایل آن میتوان به تغییرات رطوبت اشاره نمود .
ترک سازه‌ای ، ترک‌هایی با عرض ۱/۵ تا ۲ میلیمتر و عمق ۱/۵ تا ۲ سانتیمتر ترک‌های سازه‌ایی هستند ، که به لحاظ اهمیت می‌بایست مورد توجه قرار گیرد که بعضاً موجب تخریب و آسیب‌های جانی نیز می‌شوند.
در مواردی که ترک از نوع سازه‌ای باشد ؛ آن عضو ترک خورده می‌بایست یا تخریب و از نو بازسازی‌ اختمان صورت گیرد و یا اینکه در محل ترک به روش خاص دوخته شود.

موقعیت ترک در ساختمان :
ترک‌های عمیق :
این ترک‌ها گاهی به طور دائمی به وجود می‌آید و دلیل آن نشست مرتب پی است که در این صورت‌، بودن ساکنان در ساختمان خطرناک است.

ترک‌های ثابت :
معمولاً پس از نشست پی‌، تحرک ساختمان کم می‌شود. این پدیده بر اثر قطع رطوبت و فشرده شدن سطح زیر پیش می‌آید. در نتیجه‌، شکست و ترک دیوار و اسکلت بنا نیز متوقف‌ و حالت آن ثابت می‌شود.

ترک‌های معمولی ( مویی) :
این ترک‌ها در اثر افت‌های کوچک در اسکلت بنا و به واسطه نیروها و در مواردی به علت نوع مصالح اندود به وجود می‌آیند. رطوبت‌، انقباض و انبساط حاصله در مقابل خشک شدن سطوح مرطوب‌، باعث ایجاد ترک‌های مویی می‌شود.

انواع ترک در ساختمان :

ترک‌های افقی :
ترک‌هایی که در راستای افق و در طول دیوار ایجاد می‌شود معمولاً به دو دلیل عمده بوجود می‌آیند.

به هنگام اجرای دیوار، استاد کار می‌بایست دیوار را تا ارتفاع نیمه از تراز انتهایی اجرا نماید و پس از خشک شدن و گیرش دیوار در مرحله بعد آنرا تا تراز ارتفاعی نهایی برساند. این ناپیوستگی در اجرا موجب نشست گرد و غبار خاک بر روی محل ناپیوسته دیوار می‌شود. این گرد و غبار از جنس دانه‌های رس ‌بوده ‌که حالت چربی دارند و در صورتی که استادکار قبل از اجرای نیمه دوم دیوار محل ناپیوستگی را از گرد و غبار نشوید پس از اجرا احتمال وجود ترک افقی در محل ناپیوستگی احتمالش ممکن است .
در صورتی که دیوار در یک مرحله اجرا شود، طبق روش توضیح داده در بند یک نباشد، دیوار کمانش کرده و یا در اصطلاح دیوار شکم می‌دهد و موجب ایجاد ترک افقی در دیوار و در نتیجه ترک دیوار میشود .
ترک‌های عمودی :
هنگامی که عمق‌ یا عرض این ترک‌ها زیاد ‌یا در اعضای دیگر سازه همچون سقف، کف و سایر قسمت ها ، و یا اینکه در سنگ قرنیز ادامه داشته باشند به دلیل اینکه ترک سازه‌ایی هستند از اهمیت فراوانی برخوردار است و علل ایجاد ترک‌های عمودی شامل موارد زیر است :

ترک‌های سازه‌ایی عمودی عمدتاً به دلیل نبود شناژ قایم یا کمبود آن و ایجاد فاصله زیاد بین شناژها ایجاد و در اصطلاح عامیانه گویند دیوار کمر می‌شکند.
در صورتی که پی زیر دیوار حرکت کند ترک‌های عمودی ایجاد می‌نماید.
در اثر اجرای نادرست هشتگیر در تقاطع دیوارها ترک‌های عمودی ایجاد می‌شود.

ترک‌های مورب :
ترک‌هایی که معمولاً زاویه ۴۵ درجه نسبت به راستای افق دارند، به ترک‌های مورب معروف هستند. این ترک‌ها اغلب در اثر نشست دیوار ایجاد شده و نشانه شکسته شدن دیوار است. این نوع از ترک بسیار خطرناک ‌است . جهت تعیین محل نشست دیوار، در این نوع ترک ، اولین کار معین کردن راستای ترک است ، که برای این منظور باید عمود بر راستای ترک به سمت پایین ، طرف نشست کرده دیوار را مشخص نمود.
تعمیر ترک‌های ساختمان :

اساساً تعمیرات ساختمان به منظور جلوگیری از به هدر رفتن منابع که هزینه‌ی سنگینی را هم به ما تحمیل می‌کند و از طرفی امنیت جانی و رفاهی ساکنان را هم به خطر می‌اندازد صورت می‌گیرد. عمده علّت اصلی ترک ، که رفته رفته سبب خرابی بناها میشود ، نشست پی بر اثر عواملی همچون رطوبت و فشارهای وارده از طبقات ، بی مقاومتی خاک و عملکردهای آن میباشد .
عامل نشست پی ساختمان را هم میتوان ، نوع مصالح مصرفی و اجرای غیرفنی دانست . در مجموع، بر اثر حرکات زمین، اسکلت بنا حرکت می‌کند و شکست‌های مختلف که شامل ترک‌های عمیق ‌یا معمولی و در مواردی به شکل مویی است، نمایان می‌شود. در همه‌ی موارد، جهت تعمیر و نگهداری بنا، پس از اطمینان کامل از اینکه نشست و یا حرکت‌های که موجب بروز ترک در ساختمان شده است تثبیت شده است ، با لحاظ کردن نکات ایمنی ، ترک‌ها را کاملاً باز می‌کنیم ، اطراف آنها را عمق بیشتری می‌دهیم، سپس به منظور چسبندگی بیشتر مصالح بکار رفته با محل ، محل ترک‌ها را جارو زده و مرطوب می‌کنیم . پس از آن ، به منظور جلوگیری از ترک خوردگی دوباره اقدام به مصلح کردن ( توری گالوانیزه و آرماتورگذاری) محل ترک‌ها نموده و سپس با مصالح و مواد مناسب سطوح آنرا پر میکنیم .

تعمیر ترک‌های نیمه عمیق :
بر اثر حرکت پذیری سقف توفال که از انقباض و انبساط رطوبت و حرارت حاصل می‌شوند. ترک‌هایی به وجود می‌آید. این ترکها را با نوک کاردک و ماله خالی می‌کنیم، و سپس‌ آماده کشی‌‌ و پرداخت کٌشته و با پنبه زنی ، ترکها را می‌گیریم و آماده نقاشی می‌کنیم.

تعمیر ترک‌های عمیق :
اطراف ترک را با تیشه می‌تراشیم و سپس درز آن را کاملاً خالی می‌کنیم. به کار بردن گچ دستی و کف کش کردن، درون ترک را پر و سطح آنرا با گچ آماده صاف می‌کنیم‌. سپس با گچ کشته و پنبه آب‌، سطوح آنرا کاملاً پرداخت و آماده نقاشی می‌کنیم. به منظور جلو گیری از خطر کپ کردن، کشته کشی را در بعد وسیعی انجام می‌دهیم .در این مواقع، باید اصولی را به کار برد تا سطح ترک از اطراف به شکل پخ از گچ کاری و اندود برداشته شود تا عمق ترک در سطحی عریض پیوند شود. به این عمل اصطلاحاً پرداخت کردن، کشته و هم سطح کردن با زمینه در گچ کاری قدیمی می‌گویند.

تعمیر ترک در تقاطع دیوار :
دیوارها بر اثر نداشتن پیوند با هشت گیر ترک می‌خورند. در مواقعی نشست و شکست دیوارها، ترکها کاملاً باز و رویت می‌شوند‌. در بعضی موارد، این ترک‌ها بسیار عمیق هستند، به طوری که می‌توان دست را در درون آنها حرکت داد. در این حالت، به صورت زیر عمل می‌کنیم ؛
سطح ترک را از دو طرف کاملاً با تیشه می‌تراشیم، و پس از جارو کردن، سطوح آن را کاملاً مرطوب می‌کنیم‌.
چنانچه لازم باشد، کناره‌های ترک را با قلم و چکش چند سانتیمتر بازتر می‌کنیم تا نشست گچ با عمق بیشتری انجام شود.
ملات گچ تیزون را شلاقی در درون ترک می‌کوبیم تا سطح ترک کاملاً پر شود.
پس از پر کردن ترک به شکل سرتاسری و کف کش کردن گچ تیزون، اندود گچ و خاک را اجرا می‌کنیم.
در صورت نیاز، ترک را شمشه گیری می‌کنیم تا در سطح گچ‌کاری یکنواختی به وجود آید.
با گچ آماده و سپس گچ کشته، سطح اندود را ‌سفیدکاری ‌می‌کنیم و با پنبه آب زدن برای پرداخت، گچ‌کاری را خاتمه می‌دهیم.
چنانچه در محل تقاطع دیوار ابزار گرد زده شود، یعنی ماهیچه به وجود آید، ترک مجددی پیش نخواهد آمد.

منظور از هشت گیر ؛
در اجرای تیغه های آجری بیشتر از ۲۲ سانتی برای به وجود آوردن قفل و بست بین تیغه های عمود بر هم از آجرهای چارک و سه قد استفاده میکنند تا هم درز آجرها روی یک خط قایم نباشه و به قولی آجرها با هم کلید و درگیر باشند و هم در آن قسمت کنج دیوارها به یکدیگر اتصال داشته باشند .

تعمیر ترک نعل درگاه :
به علت‌های زیر، نعل درگاهی و سطوح زیر آن می‌شکنند.
در اثر نشست ستون زیر نعل درگاه، به علت اهرم ‌شدن آن، برش افقی به وجود آید.
برش‌های عمودی به خاطر وجود پیوند و اثر نیروهای فشاری در امتداد تیر نعل درگاه و برش‌های طولی بعد از مقدار گیر نعل درگاه به وجود می‌آید که در هر دو حالت، جداره ترکها را می‌تراشیم، باز می‌کنیم و سپس گرد آن را می‌گیریم‌. سپس، محل مرطوب شده را با گچ به اصطلاح تیزون (‌زودگیر‌) پر می‌کنیم و زمینه را با کشته کشی آماده می‌سازیم و سپس ترکها را به ترتیب ترمیم و تعمیر می‌کنیم.

خطر ترک‌ها در ساختمان :

ترک‌ها یک کوتاهی و قصور واقعی و مرئی هستند.
‌ترک‌ها ظرفیت باربری سازه‌ها را کاهش می‌دهند.
‌ترک‌ها به رطوبت اجازه می‌دهند تا به درون سازه بتنی نفوذ کرده و قابلیت استفاده عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
‌ترک‌ها خطر نفوذ کلرورها را که در معرض نمک‌های ذوب یخ و یخ زدگی و ذوب شدگی مداوم مهستند افزایش می‌دهند.(مثلاً پای ستون‌ها، پل‌ها‌، سطوح پارکینگ‌ها).
‌ترک‌ها سبب تشدید خوردگی بتن و آرماتورها شده و قابلیت استفاده از سازه‌ بتنی را کاهش می‌دهند.
‌به طور کلی ترک‌ها سبب تخریب تدریجی سازه‌های بتنی میشوند.

عرض ترک فاصله بین لبه‌های ترک است که روی سطح المان سازه عمود بر امتداد ترک اندازه گیری می‌شود. عرض ترک تنها مبنای بررسی ترک ‌نیست بلکه ضخامت و بیشتر از همه دانسیته پوشش بتنی در مجاورت ترک برای حفاظت در برابر خوردگی دراز مدت بتن آرمه ضروری و مهم است.
برای محاسبه عرض واقعی ترک از ترک سنج‌ها استفاده می‌شود. برای چنین کاری تاریخ‌، ساعت، روز، وضعیت هوا و دمای محیط و دمای سازه در طول هر اندازه گیری که برای تشخیص انجام می‌شود می‌بایست یادداشت شود.

ترمیم کننده بتن معمولیRP N500
پودر بر پایه سیمان ، ترمیم سطوح آسیب دیده ، ضد آب نمودن نفوذ ناپذیری بتن و عدم انقباض
شرح :
ترمیم کننده پودری معمولی بر پایه سیمان پرتلند و با دانه بندی مناسب ساخته شده است. از این ماده برای ترمیم سطوح آسیب دیده، ، پر کردن تخلخل های ریز و افزایش مقاومت فشاری و خمشی استفاده می شود. چسبندگی مناسب وعدم انقباض به سطوح زیرین از دیگر ویژگی های این ماده است.
خواص و اثرات :
رفع کلیه آسیب های سطحی و ترک خوردگی ها
افزایش مقاومت به سایش
چسبندگی بسیار بالا به انواع مصالح
عدم ایجاد انقباض و ترک خوردگی
عدم نفوذ آب در سطوح
مقاوم در برابر سیکلهای انجماد و ذوب
کاربرد آسان و ایجاد خمیری کارپذیر
کاربرد :
پر کردن حفره ها ، ناهموری ها
هموار نمودن سطوح
ترمیم سطوحی که به طور مستقیم در معرض جریان آب قرار دارند
استاداردها :
این ماده مطابق با استاندارد۱۹۱ ASTM-C تولید می گردد.
میزان مصرف :
به ازای هر کیسه ۲۵ کیلوگرمی از این ماده ۶-۵/۷ لیتر آب اضافه می شود.
روش مصرف:
سطح زیر کار باید تمیز، خشک واز هر نوع آلودگی ، گرد و غبار ، چربی ورنگ پاک باشد. ابتدا آب لازم را به داخل دستگاه همزن ریخته و در حالی که دستگاه روشن است پودر مورد نیاز را به آرامی به آب اضافه کرده و اختلاط را تا رسیدن به یک ملات همگن با رئولوژی مناسب ادامه دهید. برای اجرا ابتدا سطح مورد نظر را مرطوب نموده سپس ملات همگن را توسط ماله یا کاردک اجرا کنید . اجرا باید در مدت زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه انجام شود. برای عملیات فرآوری محل مورد نظر ۶ روز مرطوب نگه داشته شود.
شرایط نگهداری :
دربسته بندی اولیه و در انبار سر پوشیده به دور از تابش مستقیم آفتاب در دمای °C 30-5 به مدت یک سال پس از تاریخ تولید قابل نگهداری می باشد.
نوع بسته بندی :
بسته ۲۵ کیلو گرم
نکات ایمنی :
این ماده آتش زا نبوده و برای محیط زیست مضر نمی باشد. از تماس این ماده با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم با آب فراوان شست و شو داده شود. هنگام کار استفاده از عینک محافظ و دستکش توصیه می گردد .

post

کاربرد درزهای ساختمانی

به طور کلی درزهای ساختمانی به دو دسته تقسیم می‌شوند.
درزهای ساخت (درزهای اجرایی):
این درزها عموماً به منظور تسهیل عملیات بتن ریزی، با توجه به محدودیت حجم بتن ریزی در نظر گرفته می‌شوند، در درزهای ساختمانی، طراح، انتظار عکس العمل در قبال حرکت‌های مختلف سازه بتنی را نداشته‌، بلکه فقط سعی دارد تا بر اساس ظرفیت‌های کارگاهی فاصله درزها را تعیین کند‌. در این گونه درزها باید پیوستگی بین بتن و آرماتور در دو قسمت مجاور درز به صورت کامل حفظ شود.
درزهای حرکتی :
درزهای حرکتی درزهایی هستند که برای همساز کردن حرکت‌های نسبی قسمت‌های مختلف یک سازه به صورت عمدی تعبیه می‌شوند‌. این حرکت‌ها می‌توانند در اثر تغییرات درجه حرارت، افت بتن و یا نشست‌های نامساوی به وجود آیند.
کاربرد درزهای ساخت (درزهای اجرایی):
در هر توقف عملیات بتن ریزی که موجب سخت شدن بتن می‌شود، درز ساخت (درز اجرایی) به وجود می‌آید‌. به طور کلی هرگاه زمان قطع بتن ریزی از ۳۰ دقیقه تجاوز کند‌، باید آن نقطه را یک درز اجرایی به حساب آورد، مگر آنکه حالت خمیری بتن با تدابیری به آن بازگردانده شود‌. درز ساخت ممکن است دارای وضعیت‌های مختلفی باشد، ولی معمولاً قائم یا افقی است. معمولاً سعی می‌شود محل درز ساخت به محل یکی دیگر از انواع درزها منطبق شود.
در تیرها و شاه تیرها درزهای ساخت، باید تقریباً عمود بر محور این اعضا بوده و هیچگاه با محور عضو موازی نباشد. درز ساخت می‌تواند در اعضا و قطعات بتن آرمه در محل لنگر خمشی ماکزیمم قرار گیرد، زیرا در این اعضا تنش‌های کششی توسط فولادهای کششی تحمل می‌شوند. درزهای اجرایی نباید در محلی که قرار است بتن تحمل برش نماید، قرار گیرند‌. بنابراین در ساخت اعضای خمشی اگر قرار است بتن ریزی در بیش از یک مرحله صورت گیرد، باید ترتیبی اتخاذ شود که قطع بتن ریزی در مجاورت تکیه گاه نبوده، بلکه در نزدیکی وسط دهانه باشد.

کاربرد درزهای حرکتی:
درزهای انقباضی :
این درزها معمولاً به منظور جلوگیری از بروز ترک‌های ناشی از جمع شدن بتن تعبیه می‌شوند‌. اگر در فواصل معین درز انقباض در نظر گرفته نشود‌، روی سطوح پیاده‌روها یا دیوارهای بتنی ترک‌هایی پدید خواهد آمد‌. آرماتورها غالباً می‌توانند محل بروز ترک‌ها را کنترل نمایند، همچنین، وجود درزهای انقباضی که محلشان به طور صحیح انتخاب شده، می‌توانند مانع بروز ترک شوند. عملکرد این درزها به صورتی است که انقباض طرفین درز در محل درز متمرکز میشود. در حقیقت این درزها دارای نوعی عدم پیوستگی عمومی هستند، لیکن شکاف اولیه‌ای بین بتن دو طرف درز وجود ندارد.
درزهای انقباضی در پیاده‌روها و دال‌های کف که به صورت موزائیکی ساخته می‌شوند، به طور معمول در فواصل ۱/۲ تا ۱/۸ متر و در جان پناه‌ها و نرده‌ها در فواصل ۳ تا ۶ متر در نظر گرفته می‌شوند. اگر اعضا و قطعات پیش ساخته به صورت واحدهای مجزا و مستقل کار گذارده شوند، بدین لحاظ در آنها درز انبساط تعبیه نشده است. باید شرایط نصب چنان باشد که اعضا و قطعات مجاور هنگام انبساط مزاحمتی برای یکدیگر ایجاد ننماید.
درزهای انبساط :
این درزها برای جلوگیری از خراب شدن روسازی‌ها در اثر فشار بیش از حد، فراهم ساختن امکان تعمیر قسمتی از جدول‌های بتنی پیاده‌روها و نظایر آن تعبیه می‌شوند‌. به طور کلی این درزها برای تأمین امکان انقباض و انبساط ناشی از تغییرات درجه حرارت‌، به طوری که در نقاط مختلف ساختمان ترک خوردگی و در مقاطع سازه تلاش‌های ثانوی زیاد، ایجاد نشوند، تعبیه می‌شوند. عملکرد این درزها باید به گونه‌ای باشد که انبساط و انقباض طرفین درز کاملاً همساز شوند، لازمه چنین درزهایی این است که هیچ گونه پیوستگی در طرفین درز برقرار نباشد، چنین درزهایی باید با کمترین مقاومت در مقابل انقباض و انبساط قادر به باز یا بسته شدن باشند. عموماً این درزها در تمام قسمت‌های سازه به طور پیوسته قرار گرفته و از کف تا سقف ادامه می‌یابند، برای حصول اطمینان از جدایی کامل دو قسمت مجاور رعایت این مسئله ضروری است.
درزهای کنترل:
انبساط و انقباض بتن در اثر تغییرات رطوبت و حرارت در آن تنش‌هایی را به وجود می‌آورند که گاه از مقاومت بتن بیشتر بوده و به ترک خوردگی منجر می‌شود. برای حل این مشکل از درزهای کنترل که حرکت نسبی دال یا دیوار در صفحه خود را امکان پذیر می‌سازد، استفاده می‌شود. برای جدا کردن واحدهای عظیم مولد برق از قسمت‌های مجاور، به منظور جلوگیری از انتقال ارتعاش، منطقه‌ای کردن و محدود ساختن احتمال خرابی در قسمت‌هایی از ساختمان، جلوگیری
از بروز ترک به علت تمرکز تنش در محل‌هایی که تغییر مقطع قابل توجهی حادث شده، از درز کنترل استفاده می‌شود.
درزهای نشست:
این درزها برای جلوگیری از نشست‌های نامساوی دو ساختمان مجاور که دارای دو نوع مصالح، دو نوع پی یا دو ارتفاع متفاوت هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
درزهای لغزشی:
درزهایی هستند که امکان لغزش دو قسمت مجاور درز بدون انتقال نیروی برشی را فراهم می‌کنند. این درزها غالباً در مخازن، به ویژه در مواردی که تغییرات درجه حرارت محیط زیاداست‌، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مصالح مصرفی در درزهای ساختمانی:
برای اجرای درزهای ساختمانی معمولاً مصالح زیر مورد استفاده قرار می گیرد.
مصالح پرکننده درز (فیلر):
این مواد ممکن است در بر دارنده الیاف گیاهی، لاستیک، ترکیبات آسفالتی، چوب پنبه و مانند آنها باشند. مواد به کار رفته به عنوان پرکننده، باید دارای ویژگی‌های زیر بوده.
ویژگی‌های مصالح پرکننده عبارتند از:
-برخورداری از دوام زیاد
-جاگیری و شکل گیری در درزها
-قابلیت ارتجاع و عدم ایجاد اتصال محکم با درز
مصالح آب بندی:
مصالح آب بندی به منظور نفوذناپذیری در مقابل باد و باران و رطوبت به کار می‌روند. مصالح آب بندی باید طبق نقشه‌ها و مشخصات خصوصی و با تأیید دستگاه نظارت به کار گرفته شود. مصالح آب بندی باید از نوعی باشد که به درز آسیب وارد نیاورده و سبب کم و زیاد شدن ابعاد آن نشود. برای آب بندی انواع مختلف مصالح فلزی، لاستیکی و پلاستیکی به کارمی‌رود.
مصالح پوشش:
مصالح مورد استفاده در پوشش غالباً از نوع مسی، برنزی، آلومینیومی، چوبی، لاستیکی و مانند اینهاست. این پوشش‌ها باید طوری نصب شوند که بتوانند جدا از اسکلت فلزی یا بتنی و مصالح دیگر منبسط و منقبض شوند.
اجرای درزهای ساختمانی:
درزها در تمام سطوح باید مطابق نقشه‌ها و مشخصات و با عرض مناسب ایجاد شوند، باید دقت شود که درزها در حین اجرا با مصالح بنایی، ملات و مانند اینها پر نشده و اجزای ساختمان‌های مجاور به هیچ عنوان در هیچ نقطه‌ای به یکدیگر مربوط نشوند و کاملاً از یکدیگر جدا باشند.

post

نکات ایمنی کار در ارتفاع و داربست‌ بندی

اجزای داربست صفحاتی از جنس چوب / فلز هستند که داربست روی آن قرار می‌گیرد. ‌برای این که کاربر بداند که داربست از لحاظ ایمنی مورد تایید است یا خیر، از اتیکت استفاده می‌شود. این اتیکت در مقابل گرما، نور آفتاب، رطوبت و باران مقاوم است و توسط ماژیک‌های مخصوصی روی آن نوشته می شود. اتیکت سبز یعنی داربست از لحاظ ایمنی مورد تایید است. این اتیکت توسط ناظر داربست‌بندی به داربست آویزان می‌شود. اتیکت باید در محل ورود افراد به داربست باید کاملاً مشخص باشد.
نکات ایمنی به کارگیری داربست‌ها:
‌.استفاده از کفش‌های ایمنی غیر لغزنده برای کار بر روی داربست الزامی است.
‌.کار بر روی داربست‌های معلق علاوه بر اقلام حفاظتی داربست‌های ثابت، نیازمند کمربند ایمنی است که به سازه داربست متصل شده باشد.
‌.کمربندهای ایمنی نباید باعث جراحت یا مرگ در هنگام سقوط شوند.
‌.جمع آوری تمام مواد، تجهیزات ضایعات و تمیز کردن سکوی کارپس از پایان کار یا در انتهای شیفت کار الزامی است.
.‌در صورت اجبار به کار بر روی داربست در هوای برفی ضمن استفاده از کفش‌های غیر لغزند‌ه، پاشیدن شن بر روی سکوی کار‌، الزامی است.
داربست‌های متحرک:
‌-جابجایی داربست‌های متحرک، هنگامی که افراد بر روی آن قرار دارند، ممنوع است.
‌-اعمال نیرو برای حرکت داربست متحرک باید حتی المقدور نزدیک پایه‌ها باشد و در هر صورت بیش از ۵ فوت بالاتر از سطح پایه حمایت‌ کننده نباشد.
-اگر از نیروی متحرک موتوری استفاده می‌شود‌، اولاً نیرو باید مستقیم به چرخ‌ها وارد شود و ثانیاً سرعت بیش از ۰/۳ متر بر ثانیه نباشد.
داربست‌های معلق:
‌*سطح کاری این داربست‌ها در هر حال باید تراز باشد.
‌*حداکثر بار اعمالی بر سکوی کار داربست‌های معلق ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم بر متر مربع است.
‌*انجام اقدامات لازم (وزنه‌های تعادلی، اتصال به سقف و …) برای جلوگیری از سقوط داربست الزامی است.
‌*وزنه‌های تعادلی باید به محل امنی متصل شده و حرکت نکنند‌. نبایداز کیسه‌های شن، سنگ، آجر و غیره به عنوان وزنه تعادلی استفاده کرد.
‌*وقتی چند داربست معلق به طور همزمان بکار گرفته می‌شوند، نباید آنها را بهم متصل کرد.
*‌طناب داربست‌های معلق باید حداقل توانایی تحمل شش برابر حداکثر بار مجاز را بدون آسیب داشته باشد.
*‌کاربرد طناب‌های تعمیر شده یا معیوب به هر شکل در داربست‌های معلق ممنوع است.
‌*اتصال طناب‌ها به هم فقط باید از طریق اتصالات استاندارد انجام گیرد.
‌*در صورت وجود هر گونه آسیب فیزیکی یا هرگونه آسیب ناشی از تماس با جریان برق، طناب را باید تعویض کرد.
‌*طناب‌ها باید از تماس با حرارت و مواد خورنده محافظت شوند.
‌*طناب‌های جلوگیری از چرخش داربست‌های معلق باید به اندازه‌ای باشند که به زمین برسند‌ . استفاده از طناب‌های بلندتر و یا بلند کردن طول طناب به هر روش ممنوع است.
‌*در پایین‌ترین سطح سکوی کاری، حداقل باید چهار دور طناب بر روی قرقره بالابر وجود داشته باشد.
‌*کلیه باربرها باید علاوه بر ترمز عملیاتی معمول، به یک ترمز اضطراری مجهز باشند تا در زمان تغییر ناگهانی گشتاور یا شتاب خارجاز حد نرمال عمل نماید.
‌*در داربست‌های معلق سازه حمایت کننده داربست باید قادر به تحمل حداقل باری معادل چهار برابر بار کاری مور‌د نظر علاوه بر وزن داربست را داشته باشد.
‌*در داربست‌های معلق وزن افراد و تجهیزات نباید بیشتر از توان سیستم بالابر باشد.

سایر الزامات داربست‌ها:
انتهای تخته داربست‌ها که روی هم قرار می‌گیرند نباید از ۴ برابر پهنای تخته تجاوز نماید‌. ساختار داربست باید فاقد نقص بوده و در قسمت‌های فلزی خوردگی دیده نشود .
اتصالات معیوب با یستی تعمیر شوند‌. سازه باید هفته‌ای یک بار، یا بلافاصله بعد از یک شرایط آب و هوایی بد (باد، برف و غیره ) توسط فردی ماهر بازدید شوند‌. فضای باز مورد
نیاز جلوی سکوی کار چنانچه برای نشستن یک نفر باشد نباید ا‌ز ۳۰۰ میلیمتر تجاوز کند.
انتخاب و بازرسی تخته‌های داربست:
-‌تخته داربست‌ها بایستی از الوار ویژه ساخته شده باشند و با استاندارد مطابقت داشته باشند.
‌-تخته‌های داربست باید به منظور مشخص شدن نقص بازرسی شوند. بمنظور جلوگیری از پنهان شدن نقص تخته داربست‌ها نبایستی آنها را رنگ آمیزی نمود‌. در مواقع لزوم نیز می‌توان از تخته داربست مقاوم به آتش سوزی استفاده نمود‌.
-تخته‌ها بایستی تمیز نگهداشته شوند و تسمه پیچ آهنی شده یا بطور مطمئن با صفحات فلزی میخ کوب شده باشند‌.
-تخته‌های صدمه دیده باید تعمیر شده و یا حذف شوند.
-‌در صورت تعمیر تنها در صورت تطابق با استاندارد اصلی به کاربازگردانده می‌شوند. خاطر نشان می‌سازد تخته‌هایی که از میخ آنها بیرون زده باشد و یا دارای نواقص مشابه باشد
مورد تایید نیستند.
الزامات و تجهیزات بلند کردن بار بر روی داربست‌ها:
.در داربست‌ها جهت بالا بردن بارهای سبک از قرقره استفاده می‌شود.
.‌پایه قرقره باید بر روی یک لوله افقی در ارتفاع دو متری از سکوی کاری نصب شود.
.‌قرقره باید به نحو ایمن به لوله افقی متصل شده و از دو بست در دو طرف قرقره برای ثابت کردن استفاده شود.
‌.حداکثر با‌ر قابل حمل با استفاده از قرقره ۵۰ کیلوگرم است.
‌.قرقره نباید در فاصله افقی بیش از ۷۶ سانتی متر از پایه‌های عمومی داربست نصب شود.
‌.نصب بادبند در زیر پایه حمایت کننده قرقره الزامی است.
‌.کنترل بار معلق تا لحظه رسیدن به سکوی کار، باید با استفاده از طناب راهنما انجام شود.
الزامات نردبان‌ها:
تهیه نردبان‌:
به هنگام تهیه و خرید نردبان حتماً با یک فرد ماهر و با تجربه مشورت کنید چرا که لازم است از استحکام و متناسب بودن نردبان با شرایط کاری اطمینان کامل داشته باشید.
تست و بازرسی‌‌های روزمره‌:
به طور متناوب بازرسی‌های روز مره از نردبان‌ها الزامی است و مهمترین مواردی که در بررسی این ابزار مورد توجه‌ند شامل اطمینان از استحکام اتصالات، سخت افزار، بست‌میدها،
طناب‌ها، پایه‌ها و چرخ‌ها هستند. در حال عادی نیازی به تست استحکام نردبان نیست‌؛ چرا که به مرور زمان استحکام آن تضعیف خواهد شد و پس از هر بار استفاده از نردبان
تجهیزات جانبی را در آن جدا کنید تا استفاده‌های بعدی از آن آسان شود‌. در صورت سقوط و یا کار سنگین نردبان‌ها را قبل از استفاده مجدد امتحان کنید و در صورت نیاز
تعمیرات و یا تعویض آن سریعاً اقدام کنید.:
انتهای تخته داربست‌ها که روی هم قرار می‌گیرند نباید از ۴ برابر پهنای تخته تجاوز نماید‌. ساختار داربست باید فاقد نقص بوده و در قسمت‌های فلزی خوردگی دیده نشود . اتصالات معیوب با یستی تعمیر شوند‌. سازه باید هفته‌ای یک بار، یا بلافاصله بعد از یک شرایط آب و هوایی بد (باد، برف و غیره ) توسط فردی ماهر بازدید شوند‌. فضای باز مورد نیاز جلوی سکوی کار چنانچه برای نشستن یک نفر باشد نباید ا‌ز ۳۰۰ میلیمتر تجاوز کند.
انتخاب و بازرسی تخته‌های داربست:
-‌تخته داربست‌ها بایستی از الوار ویژه ساخته شده باشند و با استاندارد مطابقت داشته باشند.
‌-تخته‌های داربست باید به منظور مشخص شدن نقص بازرسی شوند. بمنظور جلوگیری از پنهان شدن نقص تخته داربست‌ها نبایستی آنها را رنگ آمیزی نمود‌. در مواقع لزوم نیز می‌توان از تخته داربست مقاوم به آتش سوزی استفاده
نمود‌.
-تخته‌ها بایستی تمیز نگهداشته شوند و تسمه پیچ آهنی شده یا بطور مطمئن با صفحات فلزی میخ کوب شده باشند‌.
-تخته‌های صدمه دیده باید تعمیر شده و یا حذف شوند.
-‌در صورت تعمیر تنها در صورت تطابق با استاندارد اصلی به کاربازگردانده می‌شوند. خاطر نشان می‌سازد تخته‌هایی که از میخ آنها بیرون زده باشد و یا دارای نواقص مشابه باشد مورد تایید نیستند.
الزامات و تجهیزات بلند کردن بار بر روی داربست‌ها:
.در داربست‌ها جهت بالا بردن بارهای سبک از قرقره استفاده می‌شود.
.‌پایه قرقره باید بر روی یک لوله افقی در ارتفاع دو متری از سکوی کاری نصب شود.
.‌قرقره باید به نحو ایمن به لوله افقی متصل شده و از دو بست در دو طرف قرقره برای ثابت کردن استفاده شود.
‌.حداکثر با‌ر قابل حمل با استفاده از قرقره ۵۰ کیلوگرم است.
‌.قرقره نباید در فاصله افقی بیش از ۷۶ سانتی متر از پایه‌های عمومی داربست نصب شود.
‌.نصب بادبند در زیر پایه حمایت کننده قرقره الزامی است.
‌.کنترل بار معلق تا لحظه رسیدن به سکوی کار، باید با استفاده از طناب راهنما انجام شود.
الزامات نردبان‌ها:
تهیه نردبان‌:
به هنگام تهیه و خرید نردبان حتماً با یک فرد ماهر و با تجربه مشورت کنید چرا که لازم است از استحکام و متناسب بودن نردبان با شرایط کاری اطمینان کامل داشته باشید.
تست و بازرسی‌‌های روزمره‌:
به طور متناوب بازرسی‌های روز مره از نردبان‌ها الزامی است و مهمترین مواردی که در بررسی این ابزار مورد توجه‌ند شامل اطمینان از استحکام اتصالات، سخت افزار، بست‌میدها، طناب‌ها، پایه‌ها و چرخ‌ها هستند. در حال عادی نیازی به تست استحکام نردبان نیست‌؛ چرا که به مرور زمان استحکام آن تضعیف خواهد شد و پس از هر بار استفاده از نردبان تجهیزات جانبی را در آن جدا کنید تا استفاده‌های بعدی از آن آسان شود‌. در صورت سقوط و یا کار سنگین نردبان‌ها را قبل از استفاده مجدد امتحان کنید و در صورت نیاز تعمیرات و یا تعویض آن سریعاً اقدام کنید.

مهمترین پارامترهای بازرسی نردبان‌ها‌:
‌.فقدان پلکان
‌.نبود یا کمبود قلاب‌های کمکی‌ جانبی ‌
‌.میزان گشودگی پایه‌های نردبان‌های دو طرفه
‌.پوسیدگی و یا یکپارچگی طناب‌ها و قسمت‌های چوبی
.خرابی گیره‌ها و پایه‌ها
.‌خرابی قرقره‌ها
‌.شل بودن اتصالات و طناب‌ها
‌.فقدان لاستیک پایه‌ها
‌.کج بودن پایه‌های پلکان‌ها
‌.بررسی پایه‌های چرخان
نکات مهم استفاده از نردبان:
نردبان را بر سطوح زیر تکیه ندهید.
-زمین‌های شیبدار
‌-بر روی اجسام متحرک
‌‌-در معرض وزرش سریع باد
-در جلوی درب‌
‌-در مقابل دیوارهای فقدان و ناپایدار
‌-با زوایه‌های بسیار کم (نسبت به افق) و یا استفاده از نردبان به عنوان پل و سطوح حمل الوار
‌-سطوحی با شیب بسیار زیاد